Data: 2022-07-07

Atminimo lenta 1941 metų birželio sukilimo dalyviui girininkui S. Survilai

2022.06.23 Lietuva minėjo 81-asias 1941 metų birželio sukilimo metines. Ta proga, Lentvario Rubežiaus kaime ant istorinio buvusios Lentvario urėdijos pastato atidengta atminimo lenta. 1941 m. birželio mėn. čia susibūrė Lietuvos aktyvistų fronto (LAF) būrys, vadovaujamas girininko Stasio Survilos. Būrys kovėsi ir tą pačią birželio 23 dieną užėmė Lentvarį ir kontroliavo stambų Lentvario geležinkelio mazgą.
Į renginį susirinko nemažas būrys lentvariečių ir svečių, o taip pat Trakų girininkijos darbuotojų. Susirinkusieji sugiedojo Lietuvos himną ir paminėjo birželio sukilimo dalyvius. Kaip sakė renginio svečias karys iš Ukrainos, Ukrainos karių pagerbimo ceremonialo autorius Олександр Терещенко: „Mes mirštame du kartus – pirmą kai nustojame kvėpuoti, o antrą kai mus užmiršta. Tai neužmirkime savo didvyrių ir jie bus gyvi amžinai“.
Vienas iš atminimo lentos pagaminimo rėmėjų, seimo narys Kęstutis Vilkauskas pasidžiaugė, kad Lentvaryje, o tuo pačiu ir Lietuvoje atsirado nauja vieta, kur pagerbiami Lietuvos didvyriai.
Vienintelis Lietuvos kariuomenės atstovas ceremonijoje pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis, savo kalboje pasakė: „Šios atminimo lentos atidengimas – tai dar vienas šūvis į okupanto kaktą šiame kare”. Miškininkai visuomet stovėjo priešakinėse Tėvynės gynėjų gretose. Ačiū už puikius žodžius ir pagerbimą Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentui Aidui Pivoriūnui, kolegoms miškininkams iš Trakų urėdijos.

Apie Tautos sukilimą Sakalas Gorodeckis. Tautos sukilimas 1941 m. birželį Vilniuje: eiga ir reikšmė


Atgal į: Naujienos